Термобілизна - що ж це таке? ЇЇ види, призначення та переваги

Термобілизна - що ж це таке? ЇЇ  види, призначення та переваги

    Останні роки, з розвитком технологій текстильної промисловості, рядовий споживач все частіше стикається з терміном «термобілизна», міцно вкоріненим в лінійках товарів багатьох відомих фірм, що випускають білизну нижню.
    Деякі компанії повністю зосереджені на виробництві термобілизни, інші (як наприклад компанія Oztas, що випускає якісну нижню білизну для всієї родини), успішно комбінують і випускають термобілизну окремо від лінійки звичної для всіх теплої натільної білизни. Нижче ми розповімо про те, яка термобілизна буває і чим вона відрізняється від звичайних трикотажних натільних речей.

    Призначення термобілизни - створення комфортного температурного режиму на поверхні тіла. Для цього в якості матеріалів використовуються (найчастіше) синтетичний текстиль з певними властивостями. В першу чергу це можливість проводити через себе вологу не намокаючи. Мабуть, це єдина і основна властивість матеріалу яка відрізняє термобілизну від будь-якої іншої натільної білизни.
    Текстиль сконструйований таким чином, що при підвищенні вологості (коли людина пітніє) з вивороту, матеріал відводить вологу через себе на зовнішню сторону, де вона досить швидко випаровується (за рахунок температури тіла) або ж вбирається наступним шаром одягу. Таким чином, термобілизна залишається сухою. Друга не менш важлива властивість матеріалу, це теплозахист - вона має досить високий теплоопір. Так в загальних рисах це виглядає. Але є нюанси, на яких ми зупинимося трохи докладніше.
    Ще раз - найважливіша властивість термобілизни, що відрізняє її від звичайної теплої натільної білизни, це здатність відводити піт з поверхні шкіри назовні (через себе) НЕ вбираючи її (як це відбувається у випадку зі звичайною тканиною з якої в переважній більшості виготовляються трикотажні вироби для зими). Завдяки такій властивості, сам матеріал термобілизни залишається сухим, що дозволяє йому зберігати теплозахисні властивості на всі сто відсотків (з курсу фізики - утеплювач, наприклад мінеральна вата, вологість якого підвищується всього на десять відсотків, втрачає здатність протистояти холоду на вісімдесят відсотків - так само ситуація виглядає і з тканинами).


    Ще один момент - термобілизна використовується не тільки як захист від холоду, але для того що б підтримувати нормальну терморегуляцію організму під час занять в спеку. Перевага термобілизни над звичайними теплими трикотажними речами з бавовни, як раз саме в цьому і полягає - в той час як бавовняні речі вбирають в себе піт і акумулюють його стаючи вологими і втрачаючи в своїх теплозахисних властивостях (напевно більшість читачів мали досвід носіння мокрої футболки, і для деяких він, можливо, закінчився неприємними наслідками у вигляді застуди), так ось, точно таку ж кількість вологи термобілизна спокійно виведе в свій зовнішній шар, де піт досить швидко висохне. При вітряній і холодній погоді це збереже вам здоров'я.

термобелье Oztas фото
    Ринок сьогодні представлений двома видами термобілизни - виготовленим із синтетичних матеріалів, і з вовни мериносових овець. Перше чудово відводить вологу, швидко висихає, володіє відмінними тактильними характеристиками (м'яке, приємне до тіла), супереластичне і легке. Воно не втрачає форму і зовнішній вигляд навіть після безлічі прань, невибагливо у догляді. Однак прати синтетику (принаймні добре споліскувати) бажано кожного разу після активного використання. Для збереження властивостей матеріалу робити це потрібно в теплій (не гарячій) воді. Шерсть у свою чергу гірше транспортує вологу назовні (спочатку вбираючи в себе близько 35%), менш еластична, повільніше сохне, швидше зношується і може втратити форму після неправильного прання. Однак термобілизна з вовни в сухому стані тепліша (за інших рівних умов) і завдяки антибактеріальним властивостям вовни може довше обходитися без прання. До того ж навіть намокаючи шерсть частково зберігає теплозахисні властивості і не завдає дискомфорту.


    Порівнювати синтетичну і вовняну термобілизну досить складно, так як різні марки використовують свої технології виробництва, а також комбінують шерсть і синтетику для досягнення різних експлуатаційних властивостей. Однак, якщо узагальнити, то на нашу думку, синтетичне термобілизна більше підходить для активного проведення часу (і великого потовиділення), а вовняне - для спокійного і тривалого перебування на вулиці в дуже холодну погоду. Для інших цілей в якості теплої зимової білизни відмінно підійде і натільна білизна з бавовни. Ми дали необхідний мінімум інформації про термобілизну, яка допоможе недосвідченому в даному питанні читачеві зробити вибір на користь того чи іншого матеріалу. Якщо у вас є питання щодо матеріалу або розмірів - телефонуйте, і ми постараємося дати вичерпну консультацію з приводу нюансів які вас цікавлять. Вибирайте ретельно і носіть із задоволенням!