Догляд за трикотажем

Загальні правила догляду за білизною, виготовленою з трикотажної тканини:

  • Кольорову і білу білизну необхідно не тільки окремо прати, але і окремо замочувати.
  • У більшості випадків для прання трикотажної білизни (особливо для кольорової і білизни з тканин з додаванням синтетичних волокон) - не використовувати температуру прання вище 40 градусів.
  • Трикотаж не любить коли його викручують. Для того, щоб видалити з речі вологу, треба використовувати невеликі обороти при віджиманні, або легке «комкання» руками. Зовсім не годиться скручувати його як ганчірку.
  • Сушка повинна відбуватися не на відкритому сонці, не на обігрівачі і не в сушильній машині. Відмінно підійде тіньовий майданчик на вулиці якщо це літо, або природна сушка в приміщенні, якщо це зима.
  • При пранні категорично не допускається використовувати відбілювач що містить хлор.
  • Як правило, трикотаж не потребує прасування, але якщо дуже хочеться, то можна. Важливо використовувати мінімальну температуру нагрівання і гладити з вивороту. А ось білизну з повністю синтетичних тканин (наприклад, термобілизну і безшовну білизну) гладити категорично не рекомендується.

Трикотаж - який він буває і як за ним доглядати

    Оскільки наш інтернет-магазин займається постачанням високоякісної нижньої білизни (переважно з трикотажу) від турецького виробника - фірми Oztas (Озташ), ми вирішили, що буде абсолютно незайвим розповісти нашим клієнтам (як потенційним, так і таким, що відбулися) деяку, в своєму роді «базу» про види трикотажу. Про те, чого тканина категорично не сприймає і про методи догляду, які продовжують термін служби виробів з трикотажної тканини. Треба відзначити, що дана стаття не претендує на те, щоб відповісти абсолютно на всі питання, що стосуються догляду за виробами, придбаними на наших сторінках (отримати безкоштовну консультацію щодо придбаної вами білизни можна зв'язавшись з нашим консультантом або ж замовивши зворотний дзвінок), але базове уявлення про трикотажні тканини, з яких виготовляється продукція Oztas, стаття все-таки дає.

    Отже, для початку варто розповісти про те, які бувають трикотажні в'язки, найбільш поширені в текстильній промисловості. Йдеться виключно про механіку виробництва полотна - склад при цьому може бути різним, від повністю бавовняної нитки, до повністю синтетичною. Найчастіше трикотажне нижню білизну виготовляється з натуральних волокон (бавовни, бамбука, модала), можливо з доповненням невеликої кількості синтетичних волокон. Однак деякі види білизни, наприклад, термобілизна або безшовна білизна, може бути виконана повністю з синтетичних ниток.

кулирка фото

    Кулірка або ж кулірна гладь. Це гладке полотно, яке має лицьовий і виворітну бік - на лицьовій стороні чітко проглядаються вертикальні косички, з вивороту плетіння схоже на цегляну кладку. Полотно, пов'язане за технологією кулірної гладі, добре розтягується в ширину і погано розтягується в довжину, майже не мнеться. Тканина відмінно тримає форму, майже не схильна до усадки після прання. За нею нескладно доглядати. Таке полотно вважається найбільш легким з усіх видів трикотажу - тіло в одязі з кулірки добре дихає.









рибана фото    Рібана. Тканина, виготовлена ​​найчастіше з бавовни, як і кулірка, рібана відрізняється від неї способом в'язки, який дає структуру дрібної смужки, як з лицьового, так і з виворітного боку. Серед переваг цього способу в'язки можна перерахувати прекрасну еластичність (тканина дуже добре тягнеться), відсутність тенденції закручуватися, прекрасне облягання будь-якої фігури. Тканина, зв'язана таким чином, м'яка і є однією з найпопулярніших при виготовленні одягу.










кашкорсе фото    Спосіб в'язки, названий кашкорсе, імітує фактуру англійської гумки (2 * 2 або 3 * 3). Такому полотну властива хороша розтяжність разом зі здатністю добре утримувати форму.













интерлок фото    Інтерлоком в текстильній промисловості прийнято називати щільне полотно яке має структуру в «гумку», що перешкоджає сильному розтягуванню в ширину (схожі властивості має і кулірка). Висока стійкість до деформації. Відсутній зворотний бік - в двох сторін полотно гладке. На дотик тканина м'яка, добре пропускає повітря, має високі теплозахисні властивості.











трикотаж в рубчик фото    Трикотаж «в рубчик» - тканина з лицьового і виворітного стороною, де основні нитки щільно переплетені з другорядними, і створюють малюнок дрібного поперечного рубчика.













трикотаж с начесом фото    Трикотаж з начосом. Це тканина з підвищеними теплозахисними якостями, які отримані завдяки спеціальній технології - на виворітній стороні тканини мають виступаючі нитки. Начісування може бути помітним, а може бути зовсім маленьким - "мікроначес", який практично не потовщує тканину і відчутний в основному тільки на дотик. Тканина з начосом тепла і дуже приємна до тіла.











трикотаж из микрофибры фото    Трикотаж з мікрофібри найчастіше застосовують для виготовлення безшовної білизни. Це штучний матеріал, який має в своїй основі волокна поліефіру або поліаміду. У назві відображена товщина волокон тканини (як правило, не більше декількох мікрометрів). Тканина, виготовлена ​​з мікроволокна, чудово тримає тепло при набагато меншій вазі, ніж у інших тканин. Також воно відмінно вбирає і пропускає через себе вологу. Вироби з мікрофібри не рекомендується піддавати агресивному сушінні, гладити праскою або піддавати їх тепловій обробці.









поплин фото    Крім трикотажних тканин, для виготовлення нижньої білизни використовуються і інші тканини, наприклад бавовняна тканина "поплін". При виготовленні попліна використовується в'язка, при якій на тонку щільну основу накладається грубіший уток, що йде поперек основної в'язки. Таким чином виходить малюнок дрібного рубчика. Така тканина відмінно тримає форму, приємна на дотик (своєрідна шовковистість), тримає тепло і вбирає вологу, до того ж невибаглива в догляді.










    І ще раз хочеться звернути Вашу увагу, любий Клієнт, що консультацію з приводу білизни, придбаної в нашому інтернет-магазині Oztas, можна отримати у нашого консультанта при покупці, або ж замовивши зворотний дзвінок на сайті. Ми з задоволенням проконсультуємо Вас і розповімо, як краще доглядати саме за тим виробом, котрий Ви придбали.